Nr. Crt. CENTRU DE EXAMEN UNITĂŢI DE ÎNVĂŢĂMÂNT ARONDATE
1. COLEGIUL NAŢIONAL „ION C. BRĂTIANU” PITEŞTI COLEGIUL NAŢIONAL „ION C. BRĂTIANU” PITEŞTI
2. COLEGIUL NAŢIONAL „ZINCA GOLESCU” PITEŞTI COLEGIUL NAŢIONAL „ZINCA GOLESCU” PITEŞTI
3. COLEGIUL NAŢIONAL „ALEXANDRU ODOBESCU” PITEŞTI COLEGIUL NAŢIONAL „ALEXANDRU ODOBESCU” PITEŞTI
LICEUL DE ARTĂ ,,DINU LIPATTI” PITEŞTI
4. LICEUL TEORETIC „ION BARBU” PITEŞTI LICEUL TEORETIC „ION BARBU” PITEŞTI
LICEUL ELIM  PITEŞTI
LICEUL TEHNOLOGIC „ASTRA” PITEŞTI
5. LICEUL TEORETIC „I. CANTACUZINO” PITEŞTI LICEUL TEORETIC „I. CANTACUZINO” PITEŞTI
LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 MĂRĂCINENI
LICEUL TEHNOLOGIC „DINU BRĂTIANU” ŞTEFĂNEŞTI
6. COLEGIUL ECONOMIC „MARIA TEIULEANU” PITEŞTI COLEGIUL ECONOMIC „MARIA TEIULEANU” PITEŞTI
LICEUL F.E.G
LICEUL TEHNOLOGIC VEDEA
7. LICEUL TEHNOLOGIC „DACIA” PITEŞTI LICEUL TEHNOLOGIC „DACIA” PITEŞTI
COLEGIUL ECOLOGIC PROF. UNIV. ALEX IONESCU PITEŞTI
LICEUL TEHNOLOGIC ,,C. BRÂNCUŞI” PITEŞTI

 

8.  

COLEGIUL TEHNIC „DIMITRIE DIMA” PITEŞTI

COLEGIUL TEHNIC „DIMITRIE DIMA” PITEŞTI
COLEGIUL TEHNIC „ARMAND CĂLINESCU”
9. COLEGIUL TEHNIC „COSTIN D. NENIŢESCU” PITEŞTI COLEGIUL TEHNIC „COSTIN D. NENIŢESCU” PITEŞTI
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ,,VIITORUL” PITEŞTI

 

10. COLEGIUL NAŢIONAL „DINICU GOLESCU” CÂMPULUNG COLEGIUL NAŢIONAL „DINICU GOLESCU” CÂMPULUNG
COLEGIUL NAŢIONAL  PEDAGOGIC „CAROL I” CÂMPULUNG
SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ”IUSTIN PATRIARHUL” CÂMPULUNG
11. COLEGIUL TEHNIC  CÂMPULUNG COLEGIUL TEHNIC  CÂMPULUNG
LICEUL TEORETIC “DAN BARBILIAN” CÂMPULUNG
LICEUL TEHNOLOGIC “VICTOR SLĂVESCU” RUCĂR
LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CÂMPULUNG
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV CÂMPULUNG
12. COLEGIUL NAŢIONAL “VLAICU VODĂ” CURTEA DE ARGEŞ COLEGIUL NAŢIONAL “VLAICU VODĂ” CURTEA DE ARGEŞ
LICEUL TEHNOLOGIC “C. DOBRESCU” CURTEA DE ARGEŞ
LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CURTEA DE ARGEŞ
13. LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER CURTEA DE ARGEŞ LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER CURTEA DE ARGEŞ
SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ”NEAGOE VODĂ BASARAB” CURTEA DE ARGEŞ
LICEUL TEHNOLOGIC “FERDINAND I” CURTEA DE ARGEŞ
LICEUL TEHNOLOGIC ” PETRE IONESCU MUSCEL” DOMNEŞTI
14. LICEUL TEORETIC “IULIA ZAMFIRESCU” MIOVENI LICEUL TEORETIC “IULIA ZAMFIRESCU” MIOVENI
LICEUL TEHNOLOGIC CONSTRUCŢII DE MAŞINI  MIOVENI
LICEUL TEHNOLOGIC “I.C. PETRESCU” STÂLPENI
15. LICEUL TEORETIC ”ION MIHALACHE” TOPOLOVENI LICEUL TEORETIC ”ION MIHALACHE” TOPOLOVENI
LICEUL TEHNOLOGIC TOPOLOVENI
16. LICEUL TEORETIC COSTEŞTI LICEUL TEORETIC COSTEŞTI
LICEUL TEHNOLOGIC COSTEŞTI
LICEUL TEHNOLOGIC „LIVIU REBREANU” MOZĂCENI